ثبت شرکت چیست

ثبت شرکت چیست
5 (99.23%) 26 votes

ثبت شرکت چیست : Company registration اگر شخصی برای رونق و پیشرفت در رشته و حرفه مورد نظر خود تصمیم به راه اندازی موسسه و یا شرکتی را کند ، باید ابتدا اقدام به ثبت کردن ان شرکت کند البته در جامعه بیشتر شرکت هایی بصورت خصوصی فعالیت دارند که تمام انها یک هدف مشخص را دنبال خواهند کرد و همچنین قصد انها نیز خدمت رسانی است.

اما شرکتی معتبر است که بطور قانونی ثبت شده است.

^موسسه وکلای امین^ اینجاست تا شما را در هر کاری یاری کند.!

مزایای تاسیس و ثبت شرکت چیست ؟

قانون گذار ثبت شرکت ها برای شرکتهایی که کارهای تجاری انجام میدهند ، راه های حقوقی قرار داده که به عبارتی شخصیت حقوقی است و البته شما برای ثبت شرکت خود باید بطور خاصی اقدام کنید. همانطور که میدانید و اگاه هستید انجام دادن هرکاری باید طبق نظم و قوانینی که در کشور قرار دارد صورت بگیرد پس برای اجرا کردن قوانین باید شرکت ها را به مرحله ثبت برسانیم :

– ثبت شرکت سهامی خاص
-ثبت شرکت سهامی عام
-ثبت شرکت با مسئولیت محدود
-ثبت شرکت تضامنی
-ثبت شرکت مختلط غیر سهامی
-ثبت شرکت مختلط سهامی
-ثبت شرکت نسبی
-ثبت شرکت تعاونی

مطالب مرتبط : مراحل ثبت شرکت در تهران

معرفی انواع ثبت شرکت و توضیحات آن

-شرکت سهامی خاص : شرکت سهامی خاص یک شرکت بازرگانی است و سرمایه مورد نیاز شرکت توسط موسسین شرکت تامین میشود و تعداد نفرات سرمایه گذاران حداقل”3″ نفر باید باشد.

-شرکت سهامی عام : این شرکت نیز همانند شرکت سهامی خاص یک شرکت بازرگانی است اما سرمایه این شرکت با فروش قسمتی از سهام به مردم تامین میشود.

این شرکت با شرکت سهامی خاص متنفاوت است.

همچنین سهامداران این شرکت حداقل باید “3” نفر باشد. و نام این شرکت نیز باید با سایر شرکت ها فرق داشته باشد.

-شرکت تضامنی : یکی از شرکت هایی است که برای انجام امور تجاری توسط دو یا چند نفر تاسیس میشود و هریک از سهام داران تمام هزینه ها و تعهدات لازم به شرکت را به عهده دارد.

-شرکت مختلط سهامی : بین چند شریک شهامی یا شریک ضامن تاسیس میشود و هر یک از شرکا به اندازه ای که سرمایه گذاری کرده اند،در شرکت سهام دارند.

ارتباط با وکلا : وکیل پایه یک دادگستری در اراکوکیل پایه یک دادگستری در تهران

ثبت شرکت ها چگونه است Company registration

-شرکت غیر مختلط سهامی : شرکتی است که برای امور تجاری بین یک یا چند نفر یا بین چند نفر شریک و ضامن تاسیس میشود که شریکی که در شرکت ضامن میشود . مسئولیت تمام وام ها را به عهده دارد و اما شریک شرکت فقط مسئول هزینه ای است که در اختیار شرکت گذاشته است.

-شرکت با مسئولیت محدود : یک شرگت تجاری است و دو یا چند نفر برای انجام دادن امور تجاری این نوع شرکت را تاسیس میکنند. البته این شرکت همانطور که میدانید مسئولیت و تعهدات محدودی نیز به همراه دارد یعنی هرکدام از سرمایه گذاران این شرکت،به هر میزانی که روی شرکت سرمایه گذاری کرده اند مسئول وام های شرکت هستند.

-شرکت تعاونی : طبق قوانین لین شرکت حداقل “۵۱٪” هزینه و سرمایه خود را از طریق وام بدون بهره،فروش اقساطی،اجاره و یا هر راه مرتبط دیگری تامین میکند. البته جالب است بدانید که این نوع تامین سرمایه ای که توسط این کارها انجام میشود بدون اینکه افراد عضو باشند صورت میگیرد.!

تمام شرکت هایی که نام برده شد و در طبقه بندی بالا قرار دارند مراحل ثبت شرکت ها باهم تفاوتی ندارند مگر اینکه در مورد های اضطراری کمی تفاوت داشته باشند. برای ثبت هر شرکت فرد باید به اداره ثبت شرکت  Company registration برود.

بعنوان مثال: اگر شخصی ساکن کرج است باید به اداره ثبت شرکت های کرج مراجعه کند.

ثبت شرکت چیست

نویسنده:1001dlc

تاریخ : ژانویه 17, 2019