قانون پیش‌فروش ساختمان ها

قانون پیش‌فروش ساختمان ها
4.8 (96.15%) 26 votes

معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم نیرو قضائیه از حدود ۲ لغایت ۳ سال ماضی با هماهنگی دستگاه‌های ذیربط در اجرای قانون پیش‌فروش ساختمان تلاش مفصل و گسترده را پیش درآمد کرده و موانع پیوسته با اجرای این قانون کاملاً رفع شده و این انتظار نیز هستی دارد که دستگاه‌هایی که باید قانون را اجرا کنند به وظایف و تکالیف قانونی خود عمل کنند و قصوری نداشته باشند.

۴ توصیه عمده از راه معاونت اجتماعی قوه قضاییه در حال اجرا می باشند ، اول اینکه تمام کسانی که قصد پیش‌فروش ساختمان را دارند این قانون را مطالعه کنند ، برای پیش‌فروشندگان در این قانون مجازات‌هایی تعیین شده که اگر از قوانین مطلع نباشند شدنی است تخلفاتی را انجام دهند و شرط عدم اطلاع گیر از مسئولیت‌های کیفری برای آن‌ها نیست.

بهتر است پیش‌فروشندگان و پیش‌خریداران به دلیل اینکه این قانون منافع آن‌ها را به شدت تأمین می‌کند حتماً آن را مطالعه کنند و مشاورین املاک نیز که نقش اصلی را در انجام معاملات پیش‌خریداران و پیش‌فروشندگان دارند قانون را رعایت و مطالعه کنند.

مطالب مرتبط : محاسبه بیمه قرارداد عمرانی

ارجاع پیش‌خریدار و پیش‌فروشندگان به دفاتر اسناد رسمی

مشاورین املاک باید پیش فروشان ملک و پیش خریداران را به دفاتر رسمی ارجا دهند ، زیرا در دفاتر رسمی فرم هایی وجود داشته که اطلاعات کربوط به معاملات ملک را در آنجا ثبت میکنند که از هرگونه جعل و کلاهبرداری فروش مال غیر، فروش چندباره و اجرا نشدن تعهدات توسط پیش‌فروشنده جلوگیری به عمل بیاید.

نکته مهم این است که ما باید اطلاع‌رسانی داشته باشیم تا این قانون از طریق مردم و مسئولین و دستگاه‌ها اجرا شود كه تا به این لحظه اقدامات خوبی در بحث اطلاع‌رسانی صورت گرفته و نشست‌های تخصصی و توجیهی با برخی از دستگاه‌ها که وظایف و تکالیفی در اجرای این برنامه دارند برگزار کردیم که امیدواریم آثار مثبت پیشگیرانه اين قانون در آینده‌ای نزدیک برای کشور دیده شود.

مهم‌ترین مشکل ما تهیه شناسنامه فنی ساختمان و موضوع مربوط به بیمه است که در این قانون اشاره شده و در حال حاضر با پیگیری‌های به عمل آمده نارسایی‌های مرتبط با این قانون کاملاً رفع شده و امید است در سال جاری شاهد اجرای دقیق و کامل این قانون باشیم.

وکالت در تهران

قانون پیش‌فروش ساختمان ها

نویسنده:1001dlc

تاریخ : ژانویه 17, 2019