×

وکالت غیر حضوری

وکالت غیر حضوری از سمت خارج کشور به چه صورتی می باشد ؟ و برای دادن وکالت حضور وکیل لازم بوده و ضروری می باشد ؟ وکالتنامه حضوری چیست ؟ این تمام سوالاتی است که در این مطلب به آنها می پردازیم ، در ادامه با وکلای موسسه امین همراه باشید.

قرارداد غیرحضوری و از راه دور حائز ضمانت اجرا است؟
بنده آزادکار هستم و بابت خدمات پروژه ای که برای کارفرمایان اتمام میدهم پاداش گرفتن میکنم. سوال اینجاست که اگر بنده پیمان نامه پیشه را امضا کنم و از طریق ایمیل برای کارفرما ارسال نمایم و از او بخواهم که متقابلاً این پیشه را اتمام دهد و تصویر پیمان نامه امضا شده را برای من از راه ایمیل ارسال کند، چنین قرارداد غیرحضوری و از راه دور، وجاهت قانونی دارد؟ اگر نه، پیشنهاد شما برای بنده چیست (چون در بسیاری از مواقع امکان ملاقات حضوری بین من و مشتریانم وجود ندارد)؟

در ضمن خواهشمند است بفرمایید آیا در پیمان نامه کاری اینچنینی، مهر و امضا بس است یا لازم است که پرتو انگشت هم زده شود؟
با تشکر فراوان
بله در صورتیکه در پیمان نامه منعقد شده بین کارگر و کارفرما امضا و مهر وجود داشته باشد دارای اعتبار و ضمانت اجرایی خواهد بود.

مطالب مرتبط : وکالت اتفاقی

وکالت دادن از راه دور بدون حضور وکیل

در وکالت غیر حضوری از خارج کشور طوری در کشور ایران قانون گذاری شده است که ، در خارج از کشور بتوانیم وکالت تنظیم کنیم ، سوالی که در این مورد برای بیشتر هموطنان عزیزمان پیش می آید این است که :

بدون حضور شخص چگونه میشود در ایران به وکیل وکالت دهیم ، تا شناسنامه برایمان صادر شود.

و سوال دیگر مربوط به مفقود شدن شناسنامه ها می باشد.

برای پیگیری می توانید از دفاتر حفاظ منافع و یا سفارت خانه ها میتوانید به وکیلی در ایران وکالت بدهید.

آیا برای وکالت دادن به شخصی حضور وکیل لازم می باشد ؟

آیا برای زدن وکالت در مورد غیر مدارک وکیل حضور خود وکیل لازم است ؟

در صورتی که وکالت محضری باشد و در دفاتر اسناد رسمی تنظیم شده باشد ، نیازی به حضور وکیل نمی باشد و چنانچه در صورت دیگر وکالت به وکیل دادگستری داده شود ، وکالتنامه باید در حضور شخص وکیل امضاء شود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error_outline برترین ها