×

وکیل مهریه در کرج

 وکیل مهریه در کرج اجرا گذاشتن مهریه از طریق اداره ثبت،هزینه اجرا گذاشتن مهریه،مراحل اجرا گذاشتن مهریه

اجرا گذاشتن مهریه از طریق اداره ثبت

در این مطلب وکیل مهریه در کرج می خوانیم:

 • وکیل مهریه در کرج 
 • مراحل اجرا گذاشتن مهریه از طریق اداره ثبت و دادگاه
 • معرفی وکیل ارزان و متخصص برای گرفتن مهریه در تهران و کرج
 • گرفتن مهریه و توقیف اموال در 10 روز کاری 
 • دادخواست مهریه و نفقه در کرج 
 • طلاق توافقی در 10 روز بدون جلسه مشاوره 
 • آخرین قیمت برای اجرا گذاشتن مهریه را از ما بپرسید

برای مشاوره رایگان با وکیل متخصص مهریه و طلاق در کرج کلیک کنید


 وکیل مهریه کرج برای اجرا گذاشتن مهریه از طریق اداره ثبت کرج و تهران

وکیل مهریه در کرج

مهریه چیست؟وکیل مهریه چه کمکی میکند؟

اجرا گذاشتن مهریه از طریق اداره ثبت کرج و تهران،زوج یا شوهر به وقت خواندن صیغه ازدواج، هدیه ای یا مالی را به همسرش می‌دهد که نشان‌دهنده قصد او برای ازدواج است که عرف به ای هدیه مهریه یا صداق نامیده می‌شود. این هدیه  که از طرف شوهر انجام می‌شود، این روز ها متاسفانه برای ضامن دوام  و اهرم فشار پایبندی به لوازم زندگی مشترک و به سبب نبود قانون برای حق طلاق زن درآمده است.

اجرا گذاشتن مهریه

میزان مهریه چقدر باید باشد؟

در اموزش های دینی ما مقداری برای مهریه تعیین نشده است و براساس توان و شرایط هر شخص میزان ان مشخص و در گذشته در شروع زندگی به زن پرداخت میشد ولی امروزه مهریه وسیله برای ارزش گذاری زن و یا معیار دوست داشتن مرد و توجه اوست افراد زیادی با تمکن مالی خیلی کم مهریه های رویای قبول کرده اند تا علاقمند خود را به همسر نشان بدهند ولی متاسفانع همان همین مهریه زیاد نجومی اهرم فشاری برای جدا شدن و حتی به زندان رفتن مرد شده است. و تنها زمان اجرا گذاشتن مهریه در اداره ثبت متوجه اشتباه خود می شوید.

مطالب مرتبط: برای اطلاع و مشاوره در خصوص طلاق توافقی در مدت 10 روز کلیک کنید.

تذکر: متاسفانه امروزه همه زوجین در هنگام ازدواج با عشق  عاشقی به صحبت های بزرگتر ها توجه نمی کنند و با گفتن کلمه کی داده کی گرفتن نسبت به ثبت صیغه عقد خود با مبالغ بسیار زیاد اقدام مینمایند که بعد از مدتی با مراجعه به دادگا ههای خانواده با حجم بسیار زیاد ورودی زندان ها برای اجرا گذاشتن مهریه از طریق اداره ثبت روبرو هستیم.

حداکثر مهریه برای گرفتن اجرایه 110 سکه است؟

قانون که در سال 1391 در مجلس شورای اسلامی در حمایت از زنان و خانواده به تصویب اکثریت رسید ان مجلس رسید،  حمایت قانون از اجرا گذاشتن مهریه را 110 سکه اعلام نموده و اجرا گذاشتن و درخواست مهریه بیش از 110 سکه را منوط به شرایط مالی مرد دانسته است

 • در اجرا گذاشتن مهریه تا سقف 110 سکه احتیاج به  اثبات زن برای  استطاعت و توان مالی مرد برای پرداخت مهریه نیست در این مرحله مردباید خودش در دادگاه عدم توان مالی را در پرداخت مهریه ثابت کند.
 • در اجرا گذاشتن مهریه‌ بیشتر از  110 سکه زن میبایست باید به قاضی ثابت کند  که مرد توانایی پرداخت این تعداد سکه را دارد.
 • وقتی که زن ثابت کند که مرد توان مالی پرداخت مهریه  را دارد بنابراین مرد ملزم به پرداخت خواهد شد.

وکیل مهریه در رکج

اجرا گذاشتن مهریه با وکیل مهریه از طریق اداره ثبت چگونه است؟

در قانون جدید اجرا گذاشتن مهریه از طریق اداره ثبت و گرفتن مهریه یکی از راه های گرفتن  مهریه از همسر و مرد مراجعه به اداره ثبت اسناد رسمی در استان و شهر خودمان  است. زن می‌تواند سند ازدواج خود را به دفترخانه محل ثبت عقد ارائه کند و تقاضای صدور اجرائیه کند. سپس با اجراییه به اداره ثبت مراجعه و مهریه خود را به اجرا بگذارد کند. در این روش زوجه باید هزینه اجرایی را هم که برابر با نیم عشر دولتی است پرداخت ‌کند که بعدا این هزینه از شوهر گرفته خواهد شد. برای اجرای مهریه مالی اعم از وجه نقد یا مال منقول (ماشین، موبایل یا…) و یا مال غیر منقول (ملک) توقیف می‌شود البته به شرط اینکه جزو مستثنیات دین نباشد. بنابراین گام‌های زیر باید به ترتیب طی شود:

 • مراجعه به دفترخانه محل ثبت عقد و ارایه قباله ازدواج.
 • مراجعه به اداره ثبت محل با همراه داشتن اجراییه صادره از دفترخانه.
 • پرداخت نیم عشر دولتی
 • معرفی اموالی برای توقیف

مطالب مرتبط: برای مشاوره با وکیل متخصص اجرا گذاشتن مهریه و توقیف اموال در 10 روز کلیک کنید.

اجرا گذاشتن مهریه در کرج

فرار از دین چیست؟

در صورتی که مرد مالی برای پرداخت مهریه داشته باشد و ان را به هر دلیل پنهان کند و یا برای فرار از پرداخت مهریه به صورت سوری واگذار نماید به این موضوع اصطلاحا فرار از دین می گویند و برای قانون حبس تعزیری 3 تا 6 ماه بدون تخفیف دارد.

اگر مالی برای توقیف نباشد چه کنیم؟

در صورت نداشتن مال و ماشین برای اجرا گذاشتن مهریه از طریق اداره ثبت  نمی توان اقدام کرد و حال باید با برگه که از اداره ثبت به شما داده میشود به دادگاه مراجعه نماییم به صورت کیفری نسبت به جلب و گرفتن مهریه اقدام کرد.

مزایا گرفتن وکیل متخصص مهریه؟

 • کوتاه شدن مسیر طولانی دادگاه
 • گرفتن کل مبلغ مهریه
 • جلوگیری از فرار مرد از خلع های قانونی مهریه
 • گرفتن طلاق در صورت لزوم در اسرع وقت

اجرا گذاشتن مهریه

معاون اداره ثبت کرج  در خصوص اجرا گذاشتن مهریه مي‌گويد:

قانون منع توقيف بدهكاران در دفاتر ثبت در سال‌52 به تصويب رسيده و اين ادارات نمي‌توانند هيچ بدهكاري حتي بدهكار مهريه را بازداشت كنند.

با وجود اين مي‌توان انتظار داشت تعداد زندانياني كه بابت پرداخت نكردن مهريه در زندان هستند به صفر برسد.

به گفته انجم‌شعاع ادارات ثبت موظف هستند بعد از صدور اجراييه توقيف اموال خوانده را به اجرا بگذارند ولي اگر ظرف 2‌ماه نتوانند اموال مرد را شناسايي كنند با مصوبه قانون، خواهان مي‌تواند از ادامه كار در اداره ثبت انصراف داده و به دادگستري مراجعه كند. معاون اداره ثبت در عين حال تأكيد مي‌كند كه بند ب ماده 113قانون برنامه ششم توسعه فقط مربوط به مهريه نيست و تمام اسناد رسمي را شامل مي‌شود.

پیش بینی مراجعات به دفاتر

پيش‌بيني ما اين است كه چون اسناد وصول مهريه به نسبت ديگر اسناد عادي همچون چك و… فراواني بيشتري دارند تعداد مراجعات مهريه به دفاتر ثبت بيشتر از ديگر اسناد باشد. به گفته وي با استناد به ماده 17قانون گذرنامه، اگر زوج براي دريافت مهريه به دفاتر ثبت مراجعه كند امكان ممنوع‌الخروج كردن همسر خود را تا پايان پرداخت مهريه داراست.

انجم‌شعاع درخصوص مهريه‌هايي كه ميزان مالي آنها مشخص نيست نيز مي‌گويد: «در مواردي كه موضوع مالي مهريه مشخص نيست دفاتر ثبت نمي‌توانند اجراييه‌اي صادر كنند و فرد بايد به محاكم قضايي مراجعه كند. ضمن اينكه درخصوص ديگر مطالبات همچون نفقه و اجرت المثل و… بايد منتظر باشيم ببينيم آيين‌نامه در اين‌باره چه پيش‌بيني‌هايي دارد و تكليف دفاتر ثبت درخصوص نفقه و اجرت‌المثل و… چيست. اما تا مصوب شدن آيين‌نامه جديد با توجه به اينكه در سال 86آيين‌نامه اجرايي اسناد رسمي به تصويب رسيده فعلا به آن آيين‌نامه عمل مي‌كنيم.» منبع از سایت همشهری

برای پاسخ با سوالات دیگر با ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error_outline برترین ها