×

وکالت عام

در این مطلب قصد داریم برای شما کاربران در مورد وکالت عام و وکالتنامه عالم توضیحاتی دهیم ، در ادامه با وکلای موسسه امین همراه باشید تا بیشتر در مورد این وکالت آشنا شوید. وکالت بطور کلی به دو دسته تقسیم می شود که عبارت اند از :

وکالت خاص وکالت عام

وکالت خاص همانطور که از نامش مشخص است موضوع خاص و معینی را در بر گرفته است. بعنوان مثال باید گفت که موکل به وکیل خود این وکالت را میدهد که زمینش را به فروش برساند و معین میکند که زمین را نقد یا نسیه و یا .. بفروشد.

اما وکالت نامه عام نیز به این معنی است که وکیل اختیار انجام همه کارها در هر اموری را که مربوط به موکل است دارد. بعنوان مثال موکل موضوعی را تعیین نمیکنند. یعنی معین نمیکند که ان را نقد یا نسیه به فروش برسانید یا …

وکالت نامه عام چیست

وکالت قراردادی  است ک بین وکیل و موکل بسته میشود . وکیل موظف به انجام کارهای مورد نظر موکل خود نیز می باشد. بعنوان مثال موکل به وکیل میگوید که زمین مورد نظر مرا به مبلغ 300 میلیون تومان به فروش برسان در این امر وکیل نه مبلغی کمتر و نه مبلغی بیشتر باید زمین موکل را به فروش برساند. مهمترین تفاوت بین وکالت عام و وکالت مطلق موضوع مشخص بودن کارهای وکیل است.

طبق ماده 600 قانون مدنی وکالت گاهی ممکن است مطلق باشد (برای تمامی امور) و گاهی ممکن است وکالت مقید باشد . (برای امور خاص و معین) و همچنین طبق ماده 661 قانون مدنی اگر وکالت مطلق باشد. فقط شامل انجام دادن امور مالی و اداره ان نیز میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

error_outline برترین ها